13 kwi 2015

Slalooooom

Nie będę próbowała nikogo przekonać, że nauka slalomu to coś nadzwyczajnego,
wręcz przeciwnie- to zupełnie podstawowa przeszkoda w agility i raczej każdy realizujący się w tym sporcie pies będzie ją musiał "zaliczyć" Ale, ale dla mnie nadzwyczajne jest to, że w końcu  i MY jesteśmy na dobrej drodze do opanowania go. Z moim bardzo niesystematycznym z różnych względów agilitowaniem wydawało się to do niedawna niemożliwe. Nawet dostęp do placu nie załatwiał sprawy dla tak leniwej osoby, bo nie uśmiechało mi się drałować na rowerze 30 min na plac, rozkładać slalom przez 20 kolejnych, ćwiczyć z psem...w sumie 10min? Pakować wszystko i pedałować z powrotem. Z pomocą przyszła NiezawodnaZuza i super slalom made by biedronka. 


I tak teraz możemy popylać sobie kiedy chcemy na naszym trawniko-boisku. I robimy to od jakiegoś czasu ku uciesze:
-dzieci, które absolutnie muszą podejmować próby samobójcze pchając się pod rozpędzonego psa.
-ich matek i babć zachwyconych, że ich dzielna, wkrótce połamana pociecha idzie przywitać pieseczka.
-ludzi, których slalom magnetycznie przyciąga tak, że muszą przejść przez jego środek (chociaż prowadzi on kompletnie nigdzie, a obok jest chodniczek)
-innych piesków, które koniecznie muszą się przywitać (ku uciesze matek i babć, a jakże) ewentualnie próbować zagryźć nasze psy.
-straży miejskiej z którą nigdy nie wiadomo czy i tym razem uznają nas za nieszkodliwie odmienne od reszty społeczności czy może tym razem zabawa się skończyła.


-....Aaale jakoś to idzie. A nie ubarwiając tak, to na prawdę nie ma na co narzekać. Co najważniejsze Muciafonek ma ze slalomu mega ubaw, za każdym razem prezentuje dużo radości, napęd na cztery łapy i odrobinę myślenia czyli tak jak być powinno.

Zbieramy materiały na filmik, ale takie rzeczy potrzebują czasu (dużo czasu), dlatego post go troszkę wyprzedzi.  

Share:

1 komentarz:

  1. Super. Tez bym musiała w końcu zakupić slalom. Kentucky go potrafi średnio i bardzo wolno wykonuje tą przeszkodę. W takim razie czekamy na filmik :-) Będziecie na DCDC we Wrocławiu?

    OdpowiedzUsuń